ביוגרפיה מקצועית

לימודי אמנות:

1966-68 לימודי אמנות וגרפיקה מכון בת-ים.

מוסיקה- תיאוריה וניצוח בלימודים פרטיים וקורסים באקדמיה למוסיקה ת"א.


1968  הקמה וניהול "מעבדות עין גדי", מעבדה להגדלות צילומי  ענק. הגדולה  בישראל במשך שנים רבות.


1968-1973 תקופת הציור–  צייר בשמן עוד בימי התיכון. לאחר תקופת הלימודים עסק  בציור בסטודיו קטן בתוך הבית, בעיקר ציורים בולטים  בטכניקות פיסוליות.


1973-75 לימודי קולנוע ואנימציה בחו"ל.

    1. אנימציה ב- School of Visual Arts  בניו יורק
    2. מח' לקולנוע אוניברסיטת Sir George במונטריאול
    3. משתלם ב- N.F.B , מוסד הסרטים הקנדי

בתקופת הלימודים יצר את סרט האנימציה הראשון  "חופשי!?"
הסרט "חופשי!?" השתתף בפסטיבל הסטודנטים בקנדה ובפסטיבל האנימציה בזאגרב 1976.


1976 הקמת "סרטי עין-גדי" להפקות אנימציה ודוקומנטריות. עם הקמתו, יצר האולפן  את "מכופף הבננות" מראשוני ה"קליפים" העבריים,

היה בין ראשוני יוצרי האנימציה לרח' סומסום במהדורתו העברית הראשונה, סדרת תשדירי השירות "החרגול והנמלה" לחיסכון באנרגיה          


       1982 "אורות": סרט האנימציה המצויר הראשון באורך חצי שעה שנעשה בישראל. הסרט מבוסס על סיפור החנוכה ומוצג כל שנה בארה"ב.   

       


1985 "קצב": תיאוריה מוסיקלית לילדים. הוצג ברחבי העולם וזכה לפרסים כסרט חינוכי. 22 דק'      


1985 "היעלים של עין-גדי": סרט טבע. הוקרן ברחבי העולם וזכה בפרס ראשון בפסטיבל סרטי טבע בסלרנו- איטליה. קטעים ממנו נרכשו לסדרות ה- BBC וה"נשיונל ג'אוגרפיק". 30 דק'
סרטי עין גדי יצרו גם מספר סרטים דוקומנטריים על ההיסטוריה של חבל ים המלח, עבור הטלוויזיה הדרום אפריקנית .


1987 עזיבת הקיבוץ והקמת  חב' "אנימה סרטים" ברמת השרון. במסגרת זאת הפיק את  "מערת הנחל"-  הפקה תלת מסכית מחיי האדם הקדמון המוצגת עד היום במעמקי מערת הנחל בכרמל.


1990 הקמת חברה גדולה להפקות אנימציה: "אולפני אנימה", בה היה שותף ומנהל מקצועי ואמנותי. שותפים חיים עמית ואבי רחמני
חב' "אולפני אנימה" התבססת על גל העלייה הגדול מרוסיה.  החברה הכשירה 50 ציירים עולים ביצירת אנימציה בשיטות המערביות המקובלות בעולם.


חברת "אולפני אנימה"  שינתה את מפת האנימציה הישראלית  על ידי הפקות גדולות של אנימציה מצויירת. ביניהן 5 קלטות ילדים באנימציה מלאה- הכוללות את היצירות: "מיץ פטל", "הכינה נחמה", "דירה להשכיר" "סיפורי התנ"ך"- לפי מאיר שלו,  "שירים גדולים", "ילד בא מאהבה" וסיפורי לוין קיפניס.

דירה להשכיר

הכינה נחמה

מיץ פטל

שירים גדולים יש לי חלום

 

שירים גדולים בן

סיפורי התנך לילדים

"חב' אולפני אנימה יצרה את הפתיח המצויר  לסדרת הטלוויזיה "קופיקו" על פי הספרים הפופולאריים של תמר ברנשטיין ,את חלקי האנימציה בסדרה הדוקומנטארית היוקרתית של ערוץ אחד "ירושלים אשר הייתה בספרד" (עם יצחק נבון) ואת סרט הבטיחות לאל על עם הפנתר הוורוד.

קופיקו

ירושלים שהייתה בספרד

הפנתר הוורוד אל על


החברה יצרה גם את פרסומות האנימציה הראשונות לערוץ 2 המסחרי שנחנך ב-1992. המפורסמות בהן-התינוק של "במבה" של אסם, "מותק" של ורד הגליל,  "שוקולית" של עלית, "בייגלה אסם" ועוד רבות. כמו כן הפיקה חב' "אולפני אנימה" דקות רבות של אנימציה  עבור חברות  מאירופה וארה"ב.

פרסומת ביגלה אוסם

במבה עם רקדן

במבה סרט ראשון

שוקולית פרסומת


  1996 נסגרה חב' "אולפני אנימה".

1996 הקמה יחד עם חברת המחשבים Disk-In, מחלקה להפקות אנימציה בטכנולוגיות קלאסיות וממוחשבות, דו ותלת ממד.
החברה יצרה פרסומות בטכניקות מעורבות –חברת חשמל ועוד.


במסגרת דיסק-אין, עמד דודו בראש הפקת האנימציה לסרט רש"י.  האתגר הגדול ביותר של האנימציה הישראלית עד אז .זהו סרט היסטורי באנימציה למבוגרים באורך 55 דקות.
ההפקה הייתה יזומה וממומנת על ידי גורמים יהודיים מארה"ב עוצבה במלואה בישראל. ובוצעה  בישראל בסיוע אנימטורים מבולגריה ומאנגליה.


הופך לפרילאנס, ומחלק את זמנו בין לימוד, הרצאות לנוער ומבוגרים, בימוי  פרויקטים שונים.

"לשון נופל על לשון"- אוסף בדיחות על סלנג עברי

עיצוב ובימוי 3 מצגות מאזן בנק הפועלים


חברת דיסק-אין בבימויו של דודו הפיקה שתי קלטות ילדים מושקעות שהיו שילוב של אנימציה מצוירת ברמה גבוהה, עם עיבודי מחשב משוכללים.
"שמוליק קיפוד",  על פי סיפורי ילדים מפורסמים: "הצב של אורן", הלו- הלו אבא, ועוד
"החברים של הקרנף". קלטת שירי ילדים משירי אבנר שטראוס. אבנר שטראוס נגן גיטרה וזמר רוק לשעבר, חיבר והלחין שירי ילדים רבים, והשתתף בהפקת  הקלטת.


2003 עיצוב ובימוי מופע הפתיחה של מוזיאון הילד היהודי בברוקלין, (מופע  רב מסכי המשלב צילומי לייב, אנימציה מצויירת דו ותלת ממדית ואפקטים מגוונים) כחלק מפרויקט גדול של השמת תכנים וטכנולוגיות במוזיאון  פעיל ביוזמת חסידי לובאוויטש בברוקלין.


2006 – תכנון, עיצוב וניהול הקמת תערוכת היובל של קיבוץ עין גדי. תערוכה בשטח של 200 מ"ר הכוללת צילומים, מוצגים היסטוריים, מוצגי אמנות, מיצגי וידאו וכו'.


בימוי ועיצוב התכנים במיצג לילי באתר הארכיאולוגי בבית שאן. מופע אורקולי מורכב הכולל הקרנות על קירות בזלת, עמודי אבן, תל ארכיאולוגי, ושרידי מבנים עתיקים.


שופט בפסטיבלים לקולנוע וחבר בועדת הלקטורים של קרן שרת (אמריקה ישראל).  ריכז את  מגמת האנימציה בבי"ס "חשיפה" של האוניברסיטה הפתוחה, מרצה אורח במכללת תל חי, קמרה אובסקורה, מנשר, תלתן בחיפה והמדרשה למורי אמנות בבית ברל. מרצה בפני ילדים במסגרת "סל תרבות ארצי" השתלמויות מורים, חברות עסקיות ואירועים פרטיים.

מאז 2002 הוא אוצר האנימציה בפסטיבל אנימיקס בסינמטק תל אביב (לאנימציה קומיקס וקריקטורה). במסגרת זאת מתקיימות עשרות פעילויות הקרנה של מיטב סרטי העולם וישראל, הרצאות וסדנאות. כחלק מפעילות הפסטיבל הפיק דודו אירועים אמנותיים המשלבים אנימציה עם אמנויות אחרות- בעיקר מוסיקה.

2015– הפקת המופע "מסע" /מחול עם אנימציה .עם 3 רקדניות בוגרות במחול מודרני מלווה בהקרנות אנימציה ערוכות לתוכן המחול. הוזמן לפסטיבל אמנות יהודית ברומא בספטמבר 2015


2015  הפקת סרטים למופע חגיגות 60 שנה לקב' עין גדי. עיבוד של סרטי ארכיון, סרטים אמנותיים, אנימציה ואפקטים גרפיים.

2017  הפקת המופע "שנסונים שרים באהבה" עם הזמר והשחקן בני פורת.
המופע הופק במסגרת פסטיבל אנימיקס ומופיע מספר שנים ברחבי הארץ.


החל משנת 2010 השתתפות בכל שנה בפסטיבל "צלילי ילדות" בתיאטרון חולון. באירוע זה יוצר דודו מדי שנה מופע אנימציה עם קונצרט תזמורת- לכל המשפחה. בשנים ראשונות עם המנצח גיל שוחט. החל משנת 2013 עם המנצח אורי לשמן.

2019 מתחיל לפרסם את המיזם "הגיגת אנימציה". מיזם אינטרנטי המופיע בשלב ראשון בפייסבוק ועיקרו סרטונים הקרויים "הגיגונים" המכילים מעין מאמרים חזותיים בנושאי אנימציה. חלקם מתוך פעילותו של דודו וחלקם בנושאי אנימציה עולמית. בכך הוא חולק את פירות ניסיונו עם הקהל הרחב, קהל שוחרי אמנות, אנימציה קולנוע ותרבות כללית.


2019 הוזמן להיות שופט בפסטיבל האנימציה הבי"ל של ליטא, בוילנה, והציג שם גם את מיטב האנימציה הישראלית החדשה.


שיתוף:

כתבו תגובה

כתובת הדוא״ל שלכם לא תופיע באתר, שדות חובה מסומנים ב *

*

*

*